Shtatë tendencat e çantave të dimrit 2022 që nuk duhet t’i mungojnë gardërobës suaj

23/11/2022 16:11

Vjeshta është këtu dhe dimri është afër, kështu që është koha të filloni të mendoni se çfarë të vishni pasi temperaturat të zbresin edhe më shumë.

Çanta juaj dimërore duhet të përshtatet me komoditetin e dimrit dhe të humbasë vëmendjen e shtresave të trasha që mund të vishni.

Ky sezon ka të bëjë me çanta me forma të veçanta, çanta mini dhe me zbukurime që do t’i kthejnë kokën të gjithëve.

Hidhini një sy trendeve më të fundit të çantave të dimrit 2022/2023 dhe shikoni nëse ju përshtatet ndonjë prej stileve të miratuara nga stilistët.

1. Çanta prej leshi e markës Fendi

Nuk ka më komode se trendi i çantave me lesh artificial. Këto stile janë perfekte për ato ditë të ftohta dimri. Kush tha se një çantë nuk mund t’ju mbajë ngrohtë?

2. Çanta  prej leshi e Mango-s

Një aksesor i përsosur që do t’i shtojë pak teksturë pamjes suaj dimërore. E përmendëm gjë që është e adhurueshme?

3. Çanta e supit me lesh artificial “Baby Cush” nga BY FAR

Vetëm për shkak se është prej leshi nuk do të thotë se duhet të jetë ngjyrë neutrale. Pse të mos e plotësoni pamjen tuaj, duke guxuar me një lesh artificial në ngjyrë blu saks?

4. Çantë si jastëk

Jastëkët tanimë nuk do t’i përdorni vetëm për të fjetur, por edhe do t’i mbani si një aksesor mjaft trendi dhe komod këtë dimër.

5. Çanta e lëkurës “Mini Didi”

Kjo çantë me tegela “Reco” ka materialin perfekt si dhe shkëlqimin.

6. Çanta Poolside

Kjo çantë vjen në formën e një varke dhe është e gjitha me thurje, e cila ngjan jashtëzakonisht bukur, nëse e vishni me disa ngjyra neutrale.

7. Çanta e lëkurës Ree Projects

Një version i butë i stilit në një ngjyrë të verdhë që mund të vishet edhe gjatë ditës edhe në mbrëmje.

Top Channel