Një 19-vjeçar i cili lëvizte me armë zjarri me vete në Durrës, është arrestuar nga policia.

Në pranga ka rënë Xh. S., 19 vjeç, banues në Sukth të Durrësit, i cili kishte vetëm tre javë që kishte përfunduar dënimin për plagosje.

Në vitin 2020, ai kishte plagosur rëndë, një bashkëmoshatar të tij.

Gjatë kontrollit në ccantën e tij, policia i gjeti1 armë zjarri pistoletë me mulli dhe municion luftarak, që iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

19-vjeçari akuzohet për veprën penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe e municionit”.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Krujë, për veprime të mëtejshme.

Top Channel