Pavarësisht motit të paqëndrueshëm të kësaj fundjave nëntori, qytetarët nuk e kanë braktisur plazhin e madh të Durrësit.

Çdo grupmoshë e ka gjetur mënyrën e vet të argëtimit në bregdet, ndërsa kushtet atmosferike kanë ofruar mot të alternuar me diell dhe vranësira.

Lojërat e fëmijëve në rërë, shëtitjet e gjata, por edhe lojërat e tavolinës buzës detit kanë qenë pjesë e kësaj të shtune për shumë durrsakë dhe të ardhur nga qytetet e tjera, kryesisht Tirana.

Ndërkohë kanë nisur të dëgjohen në plazh dhe kapsollat e para të plasura nga fëmijët, duke lajmëruar edhe afrimin e sezonit të festave më herët këtë fundviti.

Top Channel