11-vjeçarja përdhunohet nga miku i të atit! 55-vjeçari abuzoi me të miturën kur e gjeti vetëm në shtëpi

16/11/2022 16:31
Foto ilustruese

Një 11-vjeçare dyshohet se është abuzuar seksualisht nga një mik i të atit të saj.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në kryeqytet. Familja nga Saranda, që i përket komunitetit rom jetonte me qira në Tiranë.

Astrit Terolli është shoku i babait të viktimës. Gazetarja Dorjana Bezat raporton se ai ka shkuar për vizitë në shtëpinë e mikut të tij dhe kur e ka gjetur vetëm 11-vjeçaren, ka kryer abuzimin me dhunë ndaj saj.

Autori, Astrit Terolli

Vajza më pas u ka treguar ngjarjen prindërve, të cilët kanë bërë denoncimin në polici. 55-vjeçari është arrestuar këtë të mërkurë, ndërkohë që ka nisur hetimi ndaj tij.

Top Channel