Dy vëllezër nga Skrapari janë arrestuar për armëmbajtje pa leje dhe prodhim e shitje të lëndëve narkotike.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet dhe në banesën e 33-vjeçarit me iniciale E.I. dhe 36-vjeçarit me iniciale S.I. janë gjetur dhe sekuestruar rreth 33.5 kg lëndë narkotike kanabis.

Në makinën me të cilën transportonin lëndën narkotike, ata mbanin armë zjarri e municion luftarak.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, Seksionit të Forcës Operacionale të DVP Elbasan, komisariateve të Policisë Gramsh dhe Skrapar, në bashkëpunim me specialistët e AMP-së, në vijim të operacioneve të pandërprera për goditjen e veprimtarive kriminale në fushën e narkotikëve, kanë finalizuar, pas një hetimi intensiv proaktiv, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, operacionin policor të koduar “Presentation”.

Në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale“, njofton policia.

Top Channel