Tentoi të fikë zjarrin në magazinë, pëson djegie në trup burri në Korçë

01/11/2022 22:15

Një person ka pësuar djegie trupore në trup teksa tentonte të fikte zjarrin në magazinën e tij.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Kamenicë të Korçës, ku A.D., duke u munduar të shuante zjarrin, ka pësuar djegie trupore dhe aktualisht ndodhet në spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve.

“Më datë 01.11.2022, rreth orës 21:00, në fshatin Kamenicë, Korçë, ka rënë zjarr në ambientin ku mbahej baza ushqimore e bagëtive, në pronësi të shtetasit A. D., i cili duke u munduar të shuante zjarrin, ka pësuar djegie trupore dhe aktualisht ndodhet në spitalin e Korçës, nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit”- njoftoi policia.

 

Top Channel