Pavarësisht nëse po filloni një punë të re ose po kërkoni të rifreskoni pamjen tuaj të zyrës për stinën e vjeshtës, tani është koha e përsosur për t’u konsultuar me udhëzuesin tonë të fundit të veshjeve të punës.

Ne kemi përmbledhur nëntë veshje të momentit që balancojnë stilin bashkëkohor me paraqitjen e përjetshme tërheqëse.

1. Një xhaketë sportive

Stili serioz është një parakusht për veshjet e punës dhe xhaketa sportive tregon shumë për ju. Zgjedhjet më dinamike të këtij sezoni paraqesin dizajne tradicionale me një ndjesi moderne. Format me shpatulla të gjera janë gjithashtu në listën e dëshirave të çdo redaktori, dhe Saint Laurent shquhet për pjesët e prera bukur me një prekje mospërfilljeje –  vishni me pantallona të gjera ose mbi fustane dhe jeni gati për punë.

2. Këmishë që nuk njeh kohë

Është e pamundur të ndërtosh një gardërobë me veshje pune pa të paktën një këmishë me mëngë të gjata, por kërko për diçka me prekje elegante që mund ta vishni edhe në mbrëmje. Këto këmisha janë të denja për t’u veshur kudo, kështu që stilojini ato me pantallona të gjera dhe këpucë të sheshta.

3. Një fustan ‘midi’

I përjetshëm dhe elegant, bukuria e një fustani ‘midi’ është e menjëhershme. Për punë, kërkoni pëlhura luksoze që mbulohen bukur dhe kanë detaje të hijshme dhe të përshtatura, si p.sh. stili i jakëzës së mëndafshit të Joseph. Nga ana tjetër, shikoni tek Dries Van Noten për një version me lule, i cili do të krijojë një pamje elegante për takime të rëndësishme. Stilojini ato me këpucë të sheshta dhe një palë vathë të thjeshtë me rrathë për sa më shumë elegancë.

4. Fund ‘midi’

Një fund ‘midi’ ofron të gjithë fleksibilitetin që ju nevojitet në zyrë. Zgjidhni një të ngjyrës blu të Vince, i cili arrin të ndërthurë stilin me komfortin, kombinimi perfekt për t’ju çuar nga zyra në një event në mbrëmje me një ndryshim të thjeshtë aksesorësh.

5. Një pardesy ose pallto

Palltoja nuk është aspak e mirë kur bëhet fjalë për veshjet e sipërme të zyrës. Ndërsa një stil klasik në ngjyrë bezhë kremoze është gjithmonë një zgjedhje e mençur, merrni parasysh opsionet me detaje unike që flasin edhe për stilin tuaj personal.

6. Investoni në bizhuteri

Prekjet e fundit mund të transformojnë vërtet një veshje, kështu që investoni në një orë të frymëzuar nga stili vintage. Zgjedhja jonë? Një stil klasik nga ato si Hermès Timepieces balancon prakticitetin me modernen dhe duket e sofistikuar. Kur bëhet fjalë për detajet shtesë të bizhuterive, nuk mund të gaboni me flori, byzylykë të bukur nga Yvonne Léon, plus dredha luksoze të Piaget në vathët klasikë prej ari.

7. Pantallona të gjera

Nëse investoni në një veshje të re këtë sezon, bëjeni atë një palë pantallona të gjera. Në të vërtetë, bukuria e pantallonave të gjera qëndron në opsionet e tyre të pafundme të stilimit – jo vetëm që kombinohen në mënyrë elegante me një bluzë, jelek me kopsa, xhaketë sportive dhe këmishë, me këpucë të sheshta ose çizme.

8. Një çantë firmë

Nëse dëshironi të keni çanta të mëdha, shikoni modelet e Saint Laurent të bëra nga lëkura. Nëse nuk po transportoni një laptop dhe grumbuj dokumentesh, çanta ‘Mate’ me ngjyrë karamel të Chloé-s është një domosdoshmëri moderne, ndërsa stili ‘O’lock’ i Fendi mund ta përdorni nga zyra në bar.

9. Këpucë klasike me taka

Asgjë nuk e lartëson veshjen e punës si një palë këpucë klasike me taka. Këpucët e Gianvito Rossi-t kanë një majë të mprehtë që do t’i japë një ‘look’ plotësues të gjithë veshjes suaj. Nëse jeni në kërkim të një këpuce që do t’ju çojë nga takimet e pasdites në një ngjarje pune ose darkë me miqtë, këpucët me taka të holla të Jimmy Choo do të jenë të duhurat për ju.

Top Channel