Shakira vazhdon të shijojë suksesin e këngës së saj të re, “Monotonia”.

Edhe pse u publikua më 19 tetor në të gjitha platformat, ajo vazhdon të jetë kënga më në trend në YouTube që nga publikimi i saj edhe 10 ditë më vonë. Kjo ishte kënga e parë që artistja publikoi pasi bëri publike ndarjen e saj me Gerard Pique, pasi thashethemet u ndezën më tej duke analizuar tekstet e hitit të saj të mëparshëm, “Te Felicito”.

Këngëtarja e njohur ka postuar në rrjetet sociale të premten një foto të një gruaje, kostumi i Halloween-it të së cilës është frymëzuar nga pamja e Shakirës në videoklipin “Monotonia”. Artistja e famshme kolumbiane ka shkruar:

Një nënë nga shkolla e Milanos.

Në vetëm një ditë, kënga e re e Shakirës u bë debutimi më i madh në gjuhën spanjolle në YouTube, me 20 milionë shikime në vetëm 24 orë. Shakira përmes llogarisë së saj në Twitter ka shkruar:

Vetëm ju djema, magjia juaj e ka bërë këtë një debutim spektakolar!

Ajo ka theksuar se “Monotonia” u bë gjithashtu debutimi më i madh i një artisteje solo në YouTube dhe debutimi më i madh në karrierën e Shakira-s ndërsa debutoi në numrin 12 globalisht në platformën ‘Spotify’.

Vlen të theksohet se lajmet rreth ndarjes së Shakirës dhe Gerard Piques vazhdojnë, pasi pas bisedimeve të ashpra për kujdestarinë e fëmijëve të tyre Milan dhe Shasha, duket se të dy kanë vendosur të bëjnë ‘armëpushim’. Këngëtarja dhe futbollisti kanë mbajtur një marrëdhënie normale dhe kanë zhvilluar disa takime për të arritur një marrëveshje, megjithëse bisedimet përfundimtare do të duhet të priten duke pasur parasysh atë që po kalon babai i saj.

Top Channel