Gjithçka tashmë është kthyer në normalitet/Lakers mirëpresin Will Smith për bisedën vjetore ‘Genius’

27/10/2022 21:46

Ashtu si Ted Talks i famshëm, “Genius Talk” i Lakers është një ngjarje vjetore ku të gjithë lojtarët e ekipit të parë mblidhen për të dëgjuar një personazh të famshëm të suksesshëm të ofrojë një konferencë frymëzuese.

Në herët e mëparshme, Dwayne ‘The Rock’ Johnson ka qenë i ftuar për të ofruar një konferencë. Gjatë eventit të këtij viti, Will Smith duket se po i bën njerëzit dalëngadalë të harrojnë atë që bëri dhe ai u ftua nga organizata e Lakers. Përmes llogarive të tyre në rrjetet sociale, Lakers kanë postuar një mesazh me tre foto.

Will Smith u shfaq i vetëm në imazhin e parë me disa nga kampionatet e Lakers pas tij. Fotoja e dytë shfaqte Will Smith me të gjithë lojtarët e Lakers në momentin e konferencës. Në imazhin e tretë, Smith shfaqet me udhëheqjen e ekipit. Ata shkruan gjithashtu mesazhin e mëposhtëm:

Faleminderit të madh për Will Smith, i cili u bashkua me ekipin për të diskutuar forcën përmes bashkimit dhe praktikimin e mirënjohjes në kohë sfidash të mëdha. Të gjitha temat në filmin e tij të ardhshëm kryevepre, Emancipimi.

Shfaqja e filmit të tij të ri ‘Emancipation’ për disa miq të ngushtë që përfshinte Dave Chappelle të dielën e kaluar ishte vetëm fillimi. Will Smith duket se është në turneun e tij promovues për filmin Apple TV+ që do të kishte bujë Oscar nëse nuk do të ishte ndaluar nga Akademia.

Nëse ai fiton të gjitha çmimet e tjera ose merr nominime, të shikosh të gjithë botën të shpërthejë nga zemërimi duhet të jetë të paktën interesante. Ky film ‘Emancipation’ përflitet të jetë edhe më ambicioz se ‘King Richard’ ndonjëherë, dhe Smith tashmë mori një Oscar për këtë të fundit.

“Emancipimi” është një film i vendosur në epokën e Luftës Civile, ku skllavëria ishte ende e ligjshme, por Bashkimi dhe ushtritë e Konfederatës po luftonin për heqjen e skllavërisë. Smith luan një skllav në filmin Antoine Fuqua, i cili tashmë ka shumë atmosfera të ’12 vjet skllav’. Vizita e tij në Lakers vjen pak para fillimit të sezonit të çmimeve.

Të gjithë filmat që ndoshta do të nominohen për çmime kanë filluar të promovohen ndërsa flasim. Lojtarët e Lakers dëgjuan Will të fliste për shumë tema të ndryshme dhe ai me siguri duhet të ketë adresuar polemikat e tij të fundit.

Top Channel