I dënuar më parë për të njëjtën gjë/ Vihet në pranga 24-vjeçari, shpërndante lëndë narkotike në doza

26/10/2022 13:43
Foto ilustruese

Një 24-vjeçar është vënë në pranga, pasi shpërndante lëndë narkotkke të ndara në doza.

I riu me iniciale S. S., banues në Tiranë, rezulton i dënuar më parë për të njëjtën vepër kriminale.

Pas informacioneve të marra policia ka arritur neutralizimin e autorit në rrugën “Margarita Tutulani” në kryeqytet dhe gjatë kontrollit të kryer iu gjet kanabisi së bashku më një thikë.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta”.

 

Top Channel