Tre të rinj janë arrestuar në Sarandë pasi akuzohen se i kanë grabitur me forcë paratë një shtetasi të huaj afgan.

Në kuadër të operacionit policor të koduar “Road”, u arrestuan K. Gj., 21 vjeç, banues në Laç dhe P. Z., 18 vjeç e J. B., 19 vjeç, të dy banues në Sarandë, të cilët akuzohen për veprën penale “Vjedhja me dhunë”, e kryer në bashkëpunim.

Vjedhja ka ndodhur në lagjen nr.1, Sarandë. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

Top Channel