Blue Ivy Carter, vajza 10-vjeçare e Beyonce, 41 vjeç dhe Jay-Z, 52, mahniti Wearable Art Gala në Los Angeles të shtunën mbrëma.

Vajza e re ofroi mbi 80 mijë dollarë për një palë vathë diamanti Lorraine Schwartz, duke tronditur gjyshen e saj Tina Knowles-Lawson, 68 vjeç dhe Keke Palmer, 29 vjeç.

Të dyja gratë ishin ngjitur në skenë duke shërbyer si mbajtëse të ankandit kur Blue Ivy u ngrit nga karrigia e saj dhe hyri në luftën e ofertave. Monique Rodriguez, themeluesja e Mielle Organics, doli kokë më kokë me vogëlushen dhe bëri ofertën fituese prej 105 mijë dollarësh.

Kjo nuk është hera e parë që fëmija më i madh i Beyonce dhe Jay-Z ka bërë bujë në ankandin luksoz të këtij eventi vjetor. Në vitin 2019, kur ajo ishte vetëm gjashtë vjeç, Blue Ivy ofroi 19 mijë dollarë për një artikull tjetër në ankand në Wearable Art Gala të atij viti.

Njohësja e artit, e cila ishte gjashtë vjeç në atë kohë, ofroi një pikturë akrilike dhe ajo hyri në një luftë ofertash me një rival misterioz.

Ai rival misterioz doli të ishte askush tjetër përveç Tyler Perry, 53 vjeç, i cili as nuk e dinte se po bënte ofertë kundër një fëmije. “Dikush tjetër po bënte oferta kundër meje”, tha Perry më vonë në emisionin Today të NBC pasi fitoi luftën e ofertave me Blue Ivy. “Nuk e dija kush ishte.”

Top Channel