Arsyeja e ndarjes së Shakira-s me Pique ka qenë ish-mesfushori i Barcelonës?! Zbulohen detaje të reja

21/10/2022 10:57

Ish-shoku i skuadrës së Barcelonës i Gerard Pique, Riqui Puig, është pjesë e arsyes pse mbrojtësi u nda me ish-partneren e tij Shakira.

Pique u njoh me të dashurën e tij aktuale, Clara Chia, nga Puig dhe i riu spanjoll e shoqëronte rregullisht Pique gjatë netëve në Barcelonë, gjë që çoi në prishjen e marrëdhënies afatgjatë me Shakira-n.

E dashura e Puig ishte Gemma Iglesias dhe rezulton se ajo ishte një mike e Chia. Ajo e prezantoi Pique-n me Chia-n gjatë një nate jashtë. Pasi Shakira konfirmoi tradhtinë e partnerit të saj, këngëtarja vërtetoi se partneri i saj kishte një lidhje që para datës 4 qershor, kur u zyrtarizua ndarja.

Gazetari dhe paparaci Jordi Martin zbuloi se Pique dhe Puig kanë hartuar një strategji për të shmangur paparacët kur shkojnë në lokalin ‘La traviesa’. Sipas emisionit ‘El Gordo y la Flaca’ të Jordi Martin dhe Univision, nuk ishte aspak rastësi prezantimi i Pique dhe Chia.

Pique ka një shok të ngushtë. Klara ishte në lidhje me vëllain e atij shokut të Pique. Që kur u takuan, ai u dashurua me vajzën. Ata shkëmbyen numrat e telefonit, në fillim u takuan fshehurazi. Pastaj ai jo vetëm që ia merr të dashurën vëllait të shokut më të ngushtë, por edhe e pushon nga Kosmos dhe punëson vajzën.

Së fundmi, tifozët e Barcelonës kanë premtuar se do të dëgjojnë këngët e Shakiras ‘çdo ditë’ në Spotify në një përpjekje për t’i bërë gjërat e sikletshme për ish-partnerin e saj, Gerard Piquen, pasi një model i ri i fanellës shfaqte emrin e saj në pjesën e përparme. Barcelona, e cila sponsorizohet nga Spotify, po bashkëpunon me artistë të mëdhenj të muzikës për dizajne të fanellave. Raportimet në Spanjë kanë sugjeruar se kjo mund të bëhet realitet, duke i bërë gjërat të sikletshme për Piquen.

Top Channel