Ministri i Shëndetësisë në Kosovë dha dorëheqjen, Kurti emëron në vend të tij zv.Ministren Bunjaku

07/10/2022 15:46

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka emëruar ushtruese të detyrës së Ministres së Shëndetësisë, zëvendësministren e deritanishme, Dafina Gexha Bunjaku.

Nga Zyra e Kryeministrit njoftojnë se Kurti ka takua ish-ministrin Rifat Latifin të cilin e ka faenderuar për kontributin.

Rifat Latifi mori detyrën e ministrit të shëndetësisë në nëntor të vitit 2021 dhe dha dorëheqje të enjten.

Top Channel