Vjen momenti i Asllanit, titullar në përballjen mes Interit e Romës

01/10/2022 17:18

Vjen momenti i Kristjan Asllanit. Mesfushori 20-vjeçar shqiptar, që u transferua me bujë te Interi në verë, kishte luajtur vetëm 30 minuta si zëvendësuar në javët e para të sezonit, por ndaj Romës është përzgjedhur nga Inzaghi për të luajtur nga minuta e parë.

Ky do të jetë një test mjaft i rëndësishëm për futbollistin kuqezi, që pas sezonit të kaluar ku spikati me Empolin, do të provojë të bëjë një tjetër hap të madh në karrierë, duke marrë çelësat e mesfushës zikaltër.

Vetëm në stol futbollisti tjetër i Kombëtares Shqiptare, Marash Kumbulla, që vjen pas një dëmtimi dhe do të rrijë në pankinën e Romës, me shpresën për të luajtur qoftë edhe disa minuta në pjesën e dytë.

Inter-Roma

Formacionet zyrtare:

Top Channel