Çlirohet edhe Sadio Mane, Bayerni shkatërron Leverkusenin

30/09/2022 21:48

Vjen edhe goli i tretë në sfidën Bayern Munchen-Bayer Leverkusen.

Kampionët e Gjermanisë realizuan edhe golin e tretë në minutën e 39′ me anë të Sadio Mane, i cili rikthehet të shënojë pas pesë javësh.

Ylli senegalez mori një asist nga Jamal Musiala, i cili regjistroi asistin e dytë në këtë ndeshje, dhe dërgoi topin në rrjetën e ekipit udhëtues.

3-0 për Bayern Munchen dhe çlirim për Julian Nagelsmann, i cili ka marrë kritika nga tifozët pas nisjes jo të mirë të sezonit në Bundesliga.

Dy golat e parë të takimit u shënuan nga Leroy Sane (3′) dhe Jamal Musiala (17′), me 19-vjeçarin protagonist absolut në 3 golat e skuadrës bavareze./ Super Sport

Top Channel