Protesta në Rusi kundër mobilizimit të Putin, policia ruse dhunon protestuesit! Arrestohen më shumë se një mijë persona

24/09/2022 21:35

Një autobus plot me njerëz është arrestuar në Rusi gjatë tubimit kundër mobilizimit të Vladimir Putin.

Gjithashtu pretendohet se janë përdorur gaz lotsjellës dhe shkopinj nga policia si dhe mes të arrestuarve janë edhe adoleshentë.

Njoftohet se të paktën 235 persona janë arrestuar deri më tani për ditën e sotme dhe shumë më tepër se 1,000 në total.

FOTO GALERI
1/7

Top Channel