Kim Kardashian na ka kujtuar sërish Marilyn Monroe disa muaj pasi veshi fustanin e ikonës në Met Gala dhe teksa Ana de Armas do ta luajë atë në një film biografik që do të publikohet së shpejti.

Ylli i realitetit 41-vjeçar u shfaq në një promo të nxehtë për Dolce & Gabbana të publikuar të enjten. Kim zgjodhi një look mahnitës me një fustan të zi me dekolte nga shtëpia luksoze italiane, teksa ishte ulur në pjesën e pasme të një limuzine, ndërsa disa kamera u ndezën në automjet.

Ajo kishte veshur një paruke të shkurtër bjonde me kaçurrela voluminoze që dukeshin si flokët ikonë të bukuroshes Marilyn. Kim hodhi një vështrim të zjarrtë në kamerë përpara se të dilte për të rrëmbyer një fetë pica nga një kuti e ulur pranë saj.

Fushata vjen në një moment interesant pasi Ana de Armas luan si Marilyn Monroe në filmin biografik Blonde, i cili do të jetë në më shumë kinema më 23 shtator, përpara se të shfaqet premierë në Netflix më 28 shtator. Në qershor, Kim ishte në qendër të polemikave, pasi një fans i Marilyn Monroe e akuzoi atë për dëmtimin e fustanit ikonik që aktorja veshi për t’i kënduar ‘Happy Birthday’ presidentit të atëhershëm John F. Kennedy në vitin 1962.

Top Channel