Morën pjesë në funeralin e Mbretëreshës Elizabetë II, fëmijët e princ William “shembuj” në Britani

19/09/2022 18:52

Princesha Charlotte u pa duke i kujtuar vëllait të saj Princit George protokollin mbretëror pas funeralit të Mbretëreshës sot.

Fëmijët më të mëdhenj të Princit dhe Princeshës së Uellsit, nëntë dhe shtatë vjeç, shkuan për të nderuar të dashurën e tyre ndërsa djali më i vogël Princi Louis, katër vjeç, qëndroi në shtëpi.

Kuptohet se çifti mbretëror mendoi gjatë dhe shumë gjatë diskutimeve me fëmijët përpara se të vendosnin se do të merrnin pjesë dhe të rinjtë mbretërorë ecnin pranë prindërve të tyre ndërsa ndiqnin arkivolin e Mbretëreshës në Westminster Abbey.

Më pas, arkivoli i Mbretëreshës u transferua në Degën Shtetërore në Wellington Arch përpara fillimit të udhëtimit të saj në Windsor për një ceremoni përkushtimi më vonë këtë pasdite dhe Charlotte mund të shihej duke i pëshpëritur vëllait të saj të madh. Ajo u shfaq duke i thënë atij duhet të përkulesh kur arkivoli i Mbretëreshës kaloi pranë tyre.

Vogëlushi ndoqi këshillën e motrës së tij pasi u pa duke ulur kokën si shenjë respekti për Madhërinë e Saj kur arkivoli i saj filloi të largohej. Shumë fansa mbretërorë postuan në Twitter për të lavdëruar dy të rinjtë mbretërorë për mënyrën se si u sollën gjatë funeralit. Një shikues tha:

“Bravo për George & Charlotte që u sollën në mënyrë të përsosur. Krenar që jam britanik”./ Top Albania Radio

Top Channel