Makina bëhet shoshë pas përplasjes me kamionin, transportohet për në spital drejtuesi i automjetit (Video+Foto)

17/09/2022 12:48

Një aksident i rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në afërsi të fshatit Lepenicë të Vlorës, ku një automjet është përplasur me një kamion në rrugën e Lumit të Vlorës.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur i plagosur drejtuesi automjetit tip “Audi”, i cili ishte shkatërruar plotësisht.

Ai është transportuar drejt spitalit të Vlorës për të marrë ndihmë mjekësore, por ende nuk dihet gjendja e tij shëndetësore.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 11:00 të mesditës së sotme dhe shkak për aksidentit mësohet të ketë qenë lagështia në rrugë dhe shpejtësia që qarkullohet në këtë segment rrugor.

Zjarrfikësja Selenicë mori masa për hapjen e rrugës dhe kthimin në normalitet të trafikut për shkak të vajrave të derdhur në rrugë nga aksidenti.

FOTO GALERI
1/5

Top Channel