Një zjarr i përmasave të mëdha ka vijuar të djegë dhjetëra hektarë me pisha në fshatin Seman të Fierit.

Flakët janë përhapur në vendin e quajtur Godull dhe që prej mbrëmjes së djeshme nuk janë arritur të neutralizohen.

Përhapja e flakëve me shpejtësi ka bërë që dhjetëra hektarë të shkrumbohen plotësisht.

Top Channel