Me Hënën e Re të shtatorit që vjen në fund të ekuinoksit të vjeshtës, mund të prisni ndryshime të mëdha në jetën tuaj.

Më 25 shtator, Hëna do të hyjë në Peshoren diplomatike, shenjën intelektuale të zodiakut që ka të bëjë me lidhjet e tyre sociale. Ndërsa disa mund të gjejnë ngushëllim duke u kënaqur në romancë dhe miqësi gjatë kësaj ngjarje hënore, disa shenja të veçanta të zodiakut do të mësojnë se zhvendosja midis botës materiale dhe asaj shpirtërore është një akt balancues.

“Merkuri është në prapavijë, kështu që ne jemi tashmë në një periudhë rishikimi të sistemeve tona”, thotë Erin River Sunday, një astrolog për Bustle. Kjo do të thotë shqetësime në rutinën tuaj, në zakonet tuaja dhe ndryshime në çështjet e zemrës. Ndërkaq, shenjat e zodiakut më të prekura nga Hëna e Re e shtatorit 2022 janë Dashi, Gaforrja, Peshorja dhe Bricjapi. Ndërkaq, shenjat e zodiakut më pak të prekura nga Hëna e Re e shtatorit 2022 janë Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori.

Ndërkaq, ky muaj do të jetë shumë sfidues financiarisht për disa shenja të horoskopit. Astrologët theksojnë se mungesa e një plani të mirë investimi, borxhet dhe shpenzimet e paarsyeshme do t’i çojë në një sërë problemesh financiare që do të zgjasin deri në fund të vjeshtës. A jeni mes tyre?! Zbulojeni…Nga ana tjetër, këto shenja të horoskopit do të kenë një periudhë të artë financiare për muajin shtator./ Top Albania Radio

Top Channel