Megjithatë, astrologët besojnë se shenja e zodiakut mund të parashikojë modelin e familjes që do të krijoni, sipas karakteristikave të veçanta të personalitetit të çdo anëtari të zodiakut.

Dashi

Nëse bëhet prind, do të rrisë fëmijë aktivë dhe atletë. Pra, nuk do të jetë e habitshme nëse ai vendos të aq fëmijë sa për të formuar një ekip.

Demi

I dashur dhe bujar, roli i prindit i shkon shumë. Në fakt, sa më shumë fëmijë të ketë, aq më i mirë bëhet në rritjen e tyre.

Binjakët

Të komunikueshëm dhe të afrueshëm, mund të bëhen mësues dhe prind i shkëlqyer. Binjakët janë gjithmonë të gatshëm t’i ndihmojnë fëmijët e tyre me detyrat e shkollës ose të luajnë lojëra me ta. Ata do të kenë të paktën dy fëmijë.

Gaforrja

Është shenja më e lidhur me familjen, mëmësinë, shtëpinë. Pra, mund të pritet që të ketë shumë fëmijë pasi, siç konfirmon astrologu, i jep përparësi jetës familjare dhe ndihet e kompletuar me shumë fëmijë.

Luani

Fëmijët e ndihmojnë atë të tërheqë vëmendjen te vetja. Në fund të fundit, ndihet veçanërisht krenar për të vegjlit e tij. Ai dëshiron të krijojë një familje të madhe, krijuese dhe me personalitete të guximshme.

Virgjëresha

E njohur për perfeksionizmin e saj, nëse vendos të krijojë një familje, ajo do të jetë e vogël, ndoshta me një fëmijë, kështu që mund t’i kushtojë vëmendjen dhe kohën që i nevojitet. Virgjëreshat kanë nevojë për rregull dhe pastërti, gjë që është më e lehtë për t’u mbajtur me një fëmijë.

Peshorja

Ashtu si fëmijët, ajo e do organizimin. Pra, ka më shumë gjasa që ajo të ketë më pak fëmijë, në mënyrë që të ndiejë se mund të kujdeset për ta ashtu siç do të donte. Ajo do të jetë më e lumtur me një ose dy fëmijë.

Akrepi

Ka nevojë për hapësirë ​​dhe kohë personale. Për më tepër, kërkon të kontrollojë mjedisin dhe gjithçka që ndodh rreth tij. Prandaj preferon familjet më të vogla, të cilat shoqërohen me sa më pak përçarje të mundshme dhe më pak të papritura.

Shigjetari

Konsiderohet si një simbol i zgjerimit dhe do të kërkojë të krijojë një familje të madhe. Është e rëndësishme për të që të ndajë përvoja, kështu që ai mund të synojë të ketë tre deri në katër fëmijë nëse rrethanat e lejojnë. Për më tepër, si një adhurues i udhëtimeve dhe aventurave, ai nuk do të hezitojë të marrë familjen e tij të madhe në eksplorime.

Bricjapi

Vlerëson traditat, trashëgiminë dhe familjen. Për të pasur një vazhdimësi në gjenet, mbiemrin dhe pasurinë e tij, nuk do të jetë e çuditshme nëse ai kërkon të ketë tre fëmijë.

Ujori

Veçanërisht i pavarur, ai e do lirinë e tij, kështu që mund të vendosë të mos ketë fëmijë. Nga ana tjetër, nuk do të ngurrojë të jetë aktiv në nisma për kujdesin dhe edukimin e fëmijëve.

Peshqit

Të sjellshëm dhe zemërmirë, Peshqit i duan fëmijët. Por në të njëjtën kohë, ata janë jashtëzakonisht të ndjeshëm dhe e kanë të vështirë të përballojnë ngutje, nxitim dhe stres për të rritur një familje të madhe. Kështu që ata ndoshta do të kufizohen në një fëmijë./ Top Albania Radio

Top Channel