Duke u rikthyer në Teatrin Microsoft për herë të parë që nga viti 2019, ‘Primetime Emmy Awards’ mirëpriti disa nga emrat më të mëdhenj të televizionit në tapetin e kuq.

Mbrëmjen e djeshme emrat më të mëdhenj të televizionit u mblodhën në tapetin e kuq për çmimet e 74-të Primetime Emmy.

Me ceremoninë e vitit 2020 të mbajtur virtualisht dhe zvogëlimin e vitit të kaluar mes rasteve në rritje të Covid-19, ngjarja u kthye në shtëpinë e saj të zakonshme për herë të parë që nga viti 2019 .

Sipas CNN yjet përfituan nga rikthimi në normalitet duke eksploruar në veshjet e tyre kryesisht klasike dhe elegante.

Tapeti i kuq u bë i artë për mbrëmjen, dhe të pranishmit nga aktori i “Severance” Britt Lower deri te Amanda Seyfried në Armani Privé, që zgjodhën për t’u përshtatur me temina.

Mes tyre, u dallua Lily James me një fustan Versace të punuar me rrjetë metalike bronzi, ndërsa Christina Ricci mahniti me një fustan vezullues nga Fendi.

Ariana DeBose mahniti me një fustan eteral livando që përmbante një bust të prerë dhe një zbukurim me lule.

Artistët kishin veshur kostume krejt të bardha ose tërësisht krem, të shoqëruara nga aksesorë të vegjël të përshtatshme me veshjet.

FOTO GALERI
1/20

Top Channel