Kendall Jenner dhe Bella Hadid magjepsën për 50-vjetorin e revistës W, duke iu bashkuar 15 ikonave të tjera të modës për një mori kopertinash magjepsëse.

Modelet ishin në mesin e yjeve, duke përfshirë Naomi Campbell, Cindy Crawford dhe Karlie Kloss me pamje që dokumentonin historinë e tyre në industri, duke reflektuar se si koha e tyre si modele ka ndryshuar gjatë viteve.

Bella, 25 vjeçe, shfaqi një nga pamjet e saj më të mrekullueshme deri tani duke pozuar topless me një trup të zhveshur nga Burberry, ndërsa Kendall, 26, mahniti me një bralet të zezë seksi dhe një mantel të tejdukshëm dantelle.

Duke imituar disa nga stilet më ikonike të modës, Bella veshi një fund të frymëzuar nga vitet 1980 dhe një xhaketë të zezë lëkure, duke shtuar aksesorë me një kapelë të madhe ndërsa pozonte për fotosesionin mahnitës të revistës. Top Albania Radio shkruan se për kopertinën, Bella gjithashtu e zbukuroi atë me një xhaketë të zezë të zhytur me një pallto të leshtë, me flokët e saj të stiluara drejt.

Për numrin e përvjetorit të revistës, Bella tregoi se si i ka kapërcyer dyshimet e saj për t’u bërë një sukses në industrinë e modelimit. Ajo tha:

“Modelingu ishte gjithmonë në yjet e mia dhe unë duhej ta pranoja këtë. Nëna ime u rrit duke modeluar, dhe motra ime, padyshim, është jashtëzakonisht e suksesshme dhe e shkëlqyer në punën e saj. Në fund të fundit, mendoj se ne të gjithë e kemi këtë etikë pune të dëshirojmë të jemi më të mirët në çdo gjë që bëjmë, dhe e dija se nëse do të punoja, mund të kisha sukses në këtë biznes”.

Top Channel