Festivali i Filmit në Venecia është një nga më magjepsësit në botë, së bashku me tapetin e kuq të mbushur me fotografitë e mahnitshme në Kanë.

Të famshmit shfaqen jo vetëm për të promovuar filmat e tyre të rinj, por edhe për të ofruar momente të forta stili dhe për të punuar me stilistët kryesorë për të shfaqur krijimet më të mira nga pasarelat e reja të veshjeve dhe modës.

Është po aq spektakël për adhuruesit e modës, sa edhe për adhuruesit e filmit. Ndaj, po sjellim të gjitha pamjet më të mira nga fillimi i festivalit të filmit. Në mbrëmjen inauguruese, Julianne Moore, e cila do të shërbejë si presidente e jurisë së festivalit këtë vit, shkëlqeu me një fustan Alaïa me një bust lëkure në formë zemre, ndërsa Tessa Thompson kishte veshur një xhaketë prej tyli të zi Rodarte. Ja disa prej paraqitjeve më mbresëlënëse në tapetin e kuq/ Top Albania Radio

Julianne Moore

 

Georgina Rodriguez

Jodie Turner-Smith

Mariacarla Boscono

Zion Moreno

Jodie Turner-Smith

Madisin Rian

Julianne Moore

Emma Chamberlain

Tessa Thompson

Grace Elizabeth

Top Channel