Brad Pitt “zbret” në tokë/ Legjenda kthehet me “Bullet Train”!  Intervista: kam frikë nga mosha…

03/09/2022 19:50

Ne e njohim atë si një lider legjendar, një ndërmjetës pushteti të Hollivudit, ndoshta zemërthyesin më të madh të të gjitha kohërave.

Por Brad Pitt nuk është i lidhur me asnjë nga ato koncepte të vjetra.

Tani ai është 58 vjeç, gati gjashtë vjet pas një divorci të vështirë nga Angelina Jolie, me të cilën ka gjashtë fëmijë. Ne e shohim më pak se sa dikur. Pasi u tërhoq nga pozicioni i tij si një udhëheqës i përhershëm, ai shfaqet në ekran pak më sporadikisht këto ditë, duke luajtur personazhe që ndihen gjithnjë e më të papritur dhe përmbysin në mënyrë lozonjare supozimet tona për llojin e yllit të filmit që ai ka qenë për 30 vjet.

“Unë e konsideroj veten në këmbën time të fundit ne karriere”, tha ia një muaj më parë në një interviste për GQ.

E megjithatë, me gjithë mendjen e tij të lartë si producent dhe përzgjedhjen e tij në rritje si aktor, Pitt është i lumtur t’i japë talentet e tij në filmat e çuditshëm kur është koha e duhur, veçanërisht kur ka një lidhje personale.

Kjo përfshin “Bullet Train” të kësaj vere, me regji nga David Leitch, marrëdhënia e të cilit me Pitt daton në Fight Club të vitit 1999.

Në film, Pitt luan Ladybug, një vrasës në një tren nga Tokio në Kioto, i cili sapo është rikuperuar nga një rast djegieje, duke u kthyer në punë me një ndjenjë disi të gabuar besimi për aftësitë e tij për detyrë.

Për t’u dukur aq mirë në moshën 58-vjeçare, Pitt duhet të ketë disa sekrete në mëngë. Një që ne e dinim tashmë është se ylli nuk pi me alkool.

Ndërsa Pitt ka qenë i matur për një kohë tani, ai hoqi dorë nga një zakon tjetër gjatë pandemisë: pirja e duhanit. “Unë jam vetëm në moshën kur asgjë e mirë nuk vjen prej saj”, tha ai për GQ.

Por në premierën e Bullet Train në Paris Brad Pitt ka hedhur poshtë deklaratën për një pension të afërt, duke qetësuar kështu fansat, të cilët kishin besuar se ai ishte “semestrin e fundit” të karrierës së tij.

Kompania e tij e prodhimit mban tre fitues të Oskarit për filmat më të mirë – “The Departed”, “Twelve Years a Slave” dhe “Moonlight” dhe së shpejti do të publikojë filmin “Blonde” për Marilyn Monroe.

Top Channel