Lojtari i Belgjikës tërbon Gattuson! I tha “po” Valencias, ndërron mendje dhe kontinent

17/08/2022 17:38

Jason Denayer ka dalë lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me francezët e Lyonit, klub ku luajti në katër sezonet e fundit. 27-vjeçari belg, i cili numëron 35 ndeshje dhe 1 gol me kombëtaren belge, luan si qendërmbrojtës, mbrojtësi i djathtë dhe shkatërrues.

Shkaku lidhet me paratë, pasi mbrojtësi ka marrë një ofertë nga arabët e Al Nassr, të cilët i ofrojnë një kontratë 2-vjeçare me 3.5 milionë euro pagë sezonale. Pavarësisht se i ka dhënë fjalën drejtuesve të Valencias, Denayer do të kalojë në Arabinë Saudite.

Top Channel