Një ngjarje e rëndë ka nodhur mbrëmjen e kësaj të hëne në Maliq, ku një I mitur 10-vjeçar është goditur nga një kalë.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur në fshatin Zvezdë, ku i mituri pasi është goditur është dërguar në spitalin e Korçës.

Aktualisht 10-vjeçari ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore dhe do të transportohet në Tiranë për mjekim më të specializuar.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Top Channel