Një aksident ka ndodhur këtë pasdite në Finiq të Sarandës.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:20, ku një motomjet me drejtues një 29-vjeçar me iniciale M.Z., është përplasur me një autobus me drejtues V.Z, 55 vjeç.

Si pasojë e përplasjes ka mbetur e dëmtuar pasagjerja A. D., 25 vjeçe, e cila udhëtonte në motomjet dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Top Channel