Sërish sulm me armë në SHBA/ Momenti kur të afërmit ngushëllojnë familjarët e viktimave

03/06/2022 10:47

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë përballur sërish me një ngjarje të rëndë këtë mëngjes, ku një person ka vrarë dy persona pranë një kishe në Ames të Iowa.

Sipas të dhënave paraprake dy gra kanë humbur jetën, ndërsa agresori vrau veten.

Ngjarja u regjistrua në momentin kur në kishë po mbahej një ceremoni, kur një burrë u afrua pranë parkingut, vrau dy gra dhe qëlloi më pas veten.

Motivet e kësaj ngjarje janë ende të paqarta, ndërkohë që policia po vijon hetimet.

Top Channel