Oligert Dhimtri, është arrestuar në flagrancë si autor i dyshuar i vrasjes së 60-vjeçarit Ilir Kapo ditën e djeshme, për motive të dobëta.

60-vjecari Ilir Kapo mbeti dje i vrarë në kryeqytet, ndërsa u qëllua për vdekje me thikë, nga personi me të cilin po konsumonte alkool në lokal.

Ngjarja e rëndë u regjistrua, rreth orës 11:15, në afërsi të “Harry Fultz”, ndërsa mësohet se 60-vjecari dhe autori i krimit ishin banues në të njëjtën lagje.

Top Channel