Dani Alves komenton në mënyrën e tij në Instagram fitoren me përmbysje të Realit të Madridit ndaj City-t, sukses që i dha kualifikimin në finale të Championsit skuadrës madrilene.

“Futboll, miq. Ashtu si në jetë, nuk ekziston fati. Ose dominoni lojën ose ju dominon loja. Ah, çfarë do të ishte futbolli pa brazilianët!”, ka shkruar Alves.

Casemiro, Milito, Vinicius e heroi Rodrygo (shënoi dy gola) në fushë dhe Marcelo në stol: pesë bashkëkombës të Dani Alvesit ngritë lart kupën me veshë të mëdhenj. Ku ka braziliane, ka dhe spektakël.

 

Top Channel