Parlamenti malazez voton këtë të enjte qeverinë e re që drejtohet nga Dritan Abazoviç.

Më herët, u votua kryetarja e re e kuvendit, Daniela Gjuroviç.

Gazetari Klodian Zhivani njofton se tashmë kanë mbaruar fjalimet e të gjithë deputetëve në kuvend dhe pritet të votohet qeveria. Abazoviç  ka 46 nga 81 votat e të gjithë parlamentin të fqinjit tonë verior.

Qeveria do të ketë 18 ministri dhe në përbërje ka edhe dy ministra shqiptarë. Ajo ka mbështetjen e partive shqiptare dhe partisë së presidentit  Gjukanoviç.

Top Channel