Drejtori i komanduar në burgun e Reçit  në Shkodër, Ervis Zika është arrestuar nga Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve pasi akuzohet për shpërdorim detyre dhe vjedhje.

Ervis Zika u vu në pranga me urdhër të Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, konfirmoi mbrëmjen e djeshme ministria e Drejtësisë.

Gjykata e Shkodrës ka caktuar “arrest me burg” dhe “Pezullimi i ushtrimit të një detyre a shërbimi publik”.

Burime pranë prokurorisë së Shkodrës bëjnë me dije se Zika ka lejuar futjen e sendeve pa kontroll brenda ambienteve të burgut.

Top Channel