“Një person lëviz me armë”/ Kontrolli i policisë ‘fundos’ 49-vjeçarin në Vaun e Dejës. Në banesë i gjendet muncion luftarak

23/04/2022 13:21

2 armë zjarri, municion luftarak, kapsolla detonatore, fitil zjarrpërcejllës dhe lëndë narkotike ne Vaun e Dejes. Është bilanci i një aksioni të policisë në Vaun e Dejës ndërsa në pranga është vënë 49 vjecari me incialet A.Gj.

Blutë e Vaut të Dejës, ndërmorën operacionin e koduar ‘Pistuli’, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative për një person që qarkullonte me armë zjarri me vete.

Shërbimet e Policisë, gjatë kontrollit në mjetin tip “Volksëagen”, që drejtohej nga ky shtetas, kanë gjetur dhe sekuestruar nje armë zjarri, me një krehër me fishekë, si dhe një sasi lëndë narkotike cannabis sativa.

Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e shtetasit A. Gj., shërbimet e Policisë gjetën një armë zjarri automatik, me një krehër me fishekë, 4 krehra, rreth 200 fishekë të llojeve të ndryshme, 26 kapsolla detonatore, 6 detonatorë elektrik, 1 kallëp si ajo e lëndës eksplozive, 2 fitil zjarrpërcjellës dhe një dorezë ebaniti, të cilat u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe e municionit” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Top Channel