Ishte në kërkim për kultivim të bimëve narkotike, arrestohet 53 vjecari në Shkodër.

Ndaj 53-vjecarit me inicialet, L. H., banues në fshatin Grudë e Re, Gjykata Shkallës së Parë Shkodër, kishte caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”, kryer në bashkëpunim.

Ky shtetas, në gusht të vitit 2020, në bashkëpunim me shtetasit P. Ç. dhe L. N. (të ndaluar më parë), dyshohet se ka kultivuar bimë narkotike cannabis sativa, në fshatin Mazrek, Shkodër.

Top Channel