Vdes në moshën 46-vjeçare aktorja e famshme e “EastEnders”, Melanie Clark

14/04/2022 11:16

Aktorja irlandeze Melanie Clark Pullen, e njohur më së shumti për rolin e saj në EastEnders, ka vdekur në moshën 46-vjeçare.

E lindur në Bray, Co Wicklow, Clark Pullen ishte diagnostikuar me kancer, sëmundje e cila i mori jetën.

Në rolin e Mary Flaherty, ajo u shfaq në më shumë se 130 episode të telenovelës së BBC ne vitet 1997 dhe 1999.

Ajo u shfaq gjithashtu në RTE’s Fair City, The Clinic , Raë dhe The Big Boë Ëoë, ku “shkëlqeu” me rolet e saj.

FOTO GALERI
2/6

Top Channel