Foto ilustruese

Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë, ku një mjet ka përplasur një këmbësor.

Policia bën me dije se aksidenti ka ndodhur në aksin Lezhë-Mamurras, në afërsi të një karburanti, ku mjeti me drejtues shtetasin N.Gj., ka përplasur këmbësorin D.Sh., i cili ka marrë dëmtime dhe është transportuar në spitalin e Traumës Tiranë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet Komisariatit Lezhë,  për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Ky është aksidenti i dytë i ndodhur brenda një ore në Lezhë, pasi rreth orës 19:00, një automjet luksoz tip “Audi”, me të cilën udhëtonin tre persona ka humbur kontrollin dhe është përplasur me muret rrethues të banesave.

Top Channel