Ushtari rus i dorëzon tankun e tij forcave ukrainase! Merr shpërblim prej 10 mijë dollarësh

22/03/2022 16:59

Një zyrtar i Ministrisë së Brendshme të Rusisë, ka ndarë një histori të jashtëzakonshme në luftën që po përjeton Ukraina.

Victor Andrusiv ka treguar se një ushtar rus ka vendosur t’i dorëzojë tankun e tij forcave ukrainase.

Në një postim të titulluar “Rusët po dorëzohen!”, zyrtari ukrainas tha se donte të publikonte videon e momentit, por nuk e kanë lejuar forcat speciale.

Për këtë gjest, Ukraina do e shpërblejë ushtarin rus me 10 mijë dollarë dhe do të mbrohet duke u strehuar derisa të përfundojë lufta.

Top Channel