Forcat ruse sulmuan vendet e strehimit, 2 fëmijë në gjendje të rëndë

21/03/2022 21:56

Dy fëmijë janë në një gjendje kritike pasi makinat që transportonin familje u sulmuan në rrugën midis Mariupol dhe Zaporizhzhia, tha një zyrtar rajonal në Ukrainën lindore.

Oleksander Starukh tha se ka bombardime të rënda rreth vijës së frontit që ndan forcat ruse dhe ukrainase të hënën, në një deklaratë në rrjetet sociale.

Tre fëmijë nga Mariupoli që kishin shpëtuar nga qyteti i rrethuar me familjen e tyre u sulmuan teksa po udhëtonin nëpër rrethin Polohivsky, tha Starukh, duke lënë një fëmijë në një gjendje kritike.

Një fëmijë i dytë që udhëtonte me familjen e tyre është gjithashtu në një gjendje kritike pasi makina e tyre u sulmua në fshatin Kamianske.

Top Channel