Bisedimet mes delegacionit rus dhe ukrainas zgjatën 90 minuta, tani po diskutojnë grupet e punës

21/03/2022 14:49

Bisedimet diplomatike ndërmjet delegacioneve ruse dhe ukrainase kanë zgjatur një orë e gjysmë dhe tani po vazhdojnë në formatin e grupeve të punës.

Takimi ka zgjatur nga ora 10.30 deri në orën 12:00 me delegacionet zyrtare, më pas kanë ardhur sërish grupet e punës. Sot punojmë gjithë ditën”, tha anëtari i delegacionit ukrainas David Arakhamia, cituar nga agjencia e lajmeve UNIAN.

Top Channel