Lajmi i fundit
“Mos më ndërprit”, Ndreca përplaset me Zhejin në "Top Story": Rama se kontrollon drejtësinë, do të funksionojë

Protestë në Ukrainë/ Ushtria ruse acarohen nga kënga dhe sulmojnë ukrainasit

20/03/2022 17:43

Protestuesit ukrainas janë përplasur me forcat ruse në Berdyansk, ku u arrestuan 2 persona.

Sipas CNN protestuesit ukrainas kanë nisur të këndojnë pranë një shëtitoreje kjo gjë ka acaruar ushtarët rusë duke nisur me arrestimet.

Ushtarët rusë i kanë lidhur duart pas shpine të arrestuarve, ndërsa njërin prej tyre e kanë goditur vazhdimisht.

Trupat ushtarake ruse pushtuan për herë të parë ndërtesat qeveritare në Berdyansk më 27 shkurt.

Populli ukrainas ka shprehur gadishmërinë për të mbrojtur vendin e tyre  që nga fillimi i luftës.

Disa prej tyre kanë zgjedhur të largohen ndërsa të tjerë kanë qëndruar aty dhe mbrohen me mjete rrethanore.

Kjo nuk është revolta e vetme e popullit ukrainas pasi ata po bëjnë të pamundurën të ndalojnë agravimin e ushtrisë ruse.

Top Channel