Dhjetë civilë të vrarë në Kiev dhe Luhansk në dy ditët e fundit

19/03/2022 18:04

Dhjetë civilë, duke përfshirë dy fëmijë, janë vrarë nga bombardimet ruse në rajonet e Kievit dhe Luhanskut gjatë dy ditëve të fundit.

Shtatë civilë u vranë dhe pesë u plagosën si rezultat i një sulmi në qytetin Makariv të rajonit të Kievit më 18 mars.

Një grua dhe dy fëmijë u gjetën të vdekur nën rrënojat e një shtëpie që u shemb si pasojë e bombardimeve në qytetin Rubizhne në rajonin e Luhansk më 19 mars. Ndërsa një fëmijë i tretë u nxjerr nga rrënojat dhe ishte në gjendje të qëndrueshme.

Top Channel