Kancelari gjerman telefonatë me Putinin, i kërkon armëpushim në Ukrainë

18/03/2022 11:25

Kancelari gjerman Olaf Scholz bëri thirrje për një armëpushim në Ukrainë.

Gjatë një bisede telefonike me presidentin rus Vladimir Putin këtë të premte, Scholz mësohet se i ka kërkuar Rusisë që të ndalopjë luftën në Ukrainë.

Në bisedën e tyre gati një orëshe, Scholz theksoi gjithashtu se situata humanitare duhet të përmirësohet dhe duhet të bëhet përparim në gjetjen e një zgjidhjeje diplomatike sa më shpejt të jetë e mundur.

Top Channel