Shpërthime në Odesa dhe Zaporizhzhia, sistemet ajrore lëshojnë predha

16/03/2022 08:45

Në qytetet jugore të Odesa dhe Zaporizhzhia ka pasur shpërthime nga forcat ruse që herët  në mëngjes.

BBC shkruan se në Odessa u dëgjuan zhurma të forta, të cilat mund të ishin sistemet e mbrojtjes ajrore që rrëzonin predha.

Dhe në Zaporizhzhia, sekretari i këshillit të qytetit Anatoliy Kurtev shkroi në Telegram se një shpërthim goditi një stacion hekurudhor.

Nuk ka ende detaje nëse ka viktima në këto zona.

Top Channel