103 fëmijë të vrarë që nga fillimi i pushtimit rus

16/03/2022 10:39

Prokurorja e Ukrainës ka bërë të ditur se në tre javë luftë, forcat ruse kanë vrarë 103 fëmijë ukrainas.

Forcat ruse kanë shënjestruar më shumë se 400 shkolla dhe 59 prej tyre janë shkatërruar, tha prokurorja e përgjithshme, Iryna Venediktova.

Sot shënohen 3 javë lufte dhe bombardimevt vazhdojnë ende, pa shenja paqeje.

Top Channel