Vetëm pak minuta më pare një tërmet ka shkundur qytetin e Fierit.

Mësohet se lëkundjet u ndjenë në një pjesë të mire të qytetit dhe në periferi.

Bazuar nga të dhënat e deritanishme, magnitude e tërmetit ka qenë 2 e shkallës rihter, ndërsa largësia vetëm 8 kilometra larg qendrës së qytetit të Fierit.

Top Channel