Protestat bllokojnë rrugët/ Për pak minuta në akset nacionale. Ndërhyn policia

10/03/2022 19:28

Pasditen e së enjtes u mbajtën protesta kundër çmimit të naftës dhe protestuesit bllokuan disa nga rrugët kryesore nga veriu në jug të vendit.

Policia i ka kërkuar protestuesve të lirojnë rrugën e më pas ka ndërhyrë.

Më herët gjatë ditës, protesta të ngjashme janë zhvilluar në Mirditë, Lushnje, Devoll dhe Vlorë e Durrës.

Top Channel