Takimi i sotëm në Antalia të Turqisë mes ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov dhe homologut të tij ukrainas Dmytro Kuleba duhet t’i hapë rrugën një takimi mes presidentit rus Vladimir Putin dhe atij ukrainas Volodymr Zelensky.

Kështu është shprehur ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu, duke shpjeguar se “objektivi ynë kryesor është të bashkojmë tre liderët”, duke iu referuar edhe presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan.

Top Channel